Підписатися на RSS

До Вашої уваги!


ІНФОРМАЦІЯ

Щодо встановлення оплати за харчування вихованців у 2020 році

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано:

- статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. №2628-ІІІ (зі змінами);

- постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 р. № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами);

- Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 р. № 667 (зі змінами).

З 2016 року відповідно до Закону України від 24.12.2015 р. № 911-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено, що батьки чи особи, які їх замінюють, уносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти в розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління. Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освти для багатодітних і малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 10.09.2019 № 650 «Про організацію харчування дітей у закладах дошкільної і загальної середньої освіти комунальної власності м. Білої Церкви»

1. Встановлено вартість харчування одного вихованця закладів дошкільної освіти з 01 січня 2019 року з розрахунку вартості 30 гривень на день; у закладах дошкільної освіти санаторного типу - з розрахунку вартості 32 гривні на день.

2. Встановлено вартість плати за харчування в закладах дошкільної освіти для батьків або осіб, які їх замінюють, у розмірі 60% від вартості харчування на день.

3. Безкоштовним харчуванням забезпечуються наступні категорії дітей:

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти-інваліди;

- діти у закладах дошкільної освіти санаторного типу (групах) для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу та в спеціальних й інклюзивних групах для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

- діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції на сході України, учасниками бойових дій антитерористичної операції на сході України (на основі посвідчення учасника антитерористичної операції чи довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України), та дітей із сімей загиблих (померлих) жителів м. Білої Церкви, які брали участь у проведенні антитерористичної операції,та дітей, котрі мають статус «Дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»;

- діти, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня за­безпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встано­в­люється законом про Державний бюджет України для визначення права на звіль­не­ння від плати за харчування дитини в державних і комунальних закладах дошкільної освіти.

4. Розмір плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.

· Наказ управління освіти і науки від 07.09.2020 № 115 «Про організацію харчування дітей у закладах дошкільної і загальної середньої освіти комунальної власності м. Білої Церкви»

Важливо!

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних та інтернатних закладах дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 р. № 667 (зі змінами), звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Пунктом 2.9 Порядку визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти. За дні, у які дитина не відвідувала заклад (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Пунктом 2.10 Порядку встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (зі змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.


Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.