Підписатися на RSS

До Вашої уваги!


ІНФОРМАЦІЯ

Щодо встановлення оплати за харчування вихованців з 01 січня 2023 року

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано:

- статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-ІІІ (зі змінами);

- законами України «Про охорону дитинства», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб»;

- постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами), від 02.02.2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» (зі змінами);

- наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667 «Про затвердження порядку встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» (зі змінами);

- Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.04.2016 року за № 563/28693 тощо.

З 2016 року відповідно до Закону України від 24.12.2015 р. № 911-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено, що батьки чи особи, які їх замінюють, уносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти в розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління. Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для багатодітних і малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відповідно до рішення Білоцерківської міської ради від 24.12.2020 року № 67-05-VIIІ «Про затвердження Програми організації харчування здобувачів освіти в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки», рішення Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 22.12.2021 року № 899 «Про організацію харчування здобувачів освіти в закладах дошкільної і загальної середньої освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади» та від 23.09.2022 року № 611 "Про внесення змін до рішення Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 22 грудня 2021 року № 899 "Про організацію харчування здобувачів освіти в закладах дошкільної і загальної середньої освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади", згідно з рішенням Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 28 жовтня 2022 року № 710 «Про організацію харчування здобувачів освіти у закладах освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади та вартість харчування з 01 січня 2023 року»

1. Встановлено вартість харчування одного вихованця в комунальних закладах дошкільної освіти з 01 січня 2023 року 60 гривень на день.

2. Встановлено плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти для батьків або осіб, які їх замінюють, у розмірі 70% від вартості харчування на день.

3. Безкоштовним харчуванням забезпечуються наступні категорії дітей:

- діти-сироти;

- діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти з інвалідністю;

- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";

- діти спеціальних й інклюзивних груп, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

- діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (операції об'єднаних сил) на сході України, учасниками бойових дій антитерористичної операції (операції об'єднаних сил) на сході України (на основі посвідчення учасника антитерористичної операції (операції об'єднаних сил) чи довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил), забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України);

- діти із сімей загиблих (померлих) мешканців Білоцерківської міської територіальної громади, які брали участь у проведенні антитерористичної операції (операції об'єднаних сил);

- діти, котрі мають статус «Дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»;

- діти із числа внутрішньо переміщених осіб;

- діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- діти військовослужбовців Збройних сил України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення.

4. Звільняються від плати за харчування дитини батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України.

5. Розмір плати за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти зменшується на 50% для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.

Важливо!

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних та інтернатних закладах дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 р. № 667 (зі змінами), звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Пунктом 2.9 Порядку визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти. За дні, у які дитина не відвідувала заклад (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Пунктом 2.10 Порядку встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305 (зі змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.


Кiлькiсть переглядiв: 455

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.