Підписатися на RSS

РАДІСТЬ ТВОРЧОСТІ


/Files/images/pratsvniki_dnz/IMG_0250 - копия.JPG
Литвин Світлана Василівна

«Малювання, ліплення, аплікація як види художньо-творчої діяльності не терплять шаблону, стереотипності, раз і назавжди встановлених правил… » Т.С. Комарова

Творча діяльність дуже цікава для дитини - дошкільника, тому що задовольняє його бажання діяти взагалі і продуктивно зокрема, а також потреба відображати отримані враження від навколишнього життя, висловлювати своє ставлення до побаченого, пережитого. Дитина, любить дізнаватися про щось нове. Займаючись малюванням, ліпленням, аплікацією, вона не лише активно і самостійно діє, але і створює сюжетні та предметні картинки, декоративні композиції, скульптуру. Дитина радіє, що може створити зображення своїми руками.

Щоб не обмежувати можливості малят у вираженні вражень від навколишнього світу, недостатньо традиційного набору образотворчих засобів і матеріалів.

Застосування нетрадиційних матеріалів і технік сприяє розвитку у дитини дрібної моторики рук і тактильного сприйняття, просторового орієнтування на аркуші паперу, окоміру і зорового сприйняття, уваги і посидючості, образотворчих навичок й умінь, спостережливості, естетичного сприйняття, емоційної чуйності, допомагають навчити мислити сміливо і вільно.

Нестандартні підходи до організації образотворчої діяльності дивують і захоплюють дітей, тим самим, викликаючи прагнення займатися такою цікавою справою.

Нетрадиційні техніки - це поштовх до розвитку уяви, творчості, прояву самостійності, ініціативи, вираження індивідуальності.

Безсумнівно, гідністю таких технік є універсальність їх використання. Технологія їх виконання цікава і доступна як дорослому, так і дитині саме тому нетрадиційна техніка дуже приваблива дітям, так як вони відкривають великі можливості вираження власних фантазій, бажань, самовираженню в цілому.

Ці методи легко можна повторити в домашніх умовах. Що може бути цікавіше, ніж спільна творчість з мамою! Листівки, сувеніри, подарунки — скільки цікавого можна придумати і зробити з рідними!

Ознайомитися з нетрадиційними техніками образотворчої діяльності Ви можете тут.

Творчий процес - це справжнє диво - діти розкривають свої унікальні здібності і відчувають радість, яку їм приносить творення. Тут вони починають відчувати користь творчості і вірять, що помилки - це всього лише кроки до досягнення мети, а не перешкода, як у творчості, так і у всіх аспектах їхнього життя. Дітям краще вселити: «У творчості немає правильного шляху, немає неправильного шляху, є тільки свій власний шлях».

Пам'ятайте, що дуже багато залежить від вас, від того, хто виявиться поруч з дитиною біля входу в складний і різноманітний світ краси.

Нехай творчість принесе радість вам і дітям!

ОПИС НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНІК МАЛЮВАННЯ
Кiлькiсть переглядiв: 319

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.