Підписатися на RSS

/Files/images/kartinki/tqm_preimuschestva[1].jpg

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ


Управління - це цілеспрямована діяльність керівника щодо створення необхідних умов для оптимального функціонування та розвитку дошкільного навчального закладу.

Завідувач закладу дошкільної освіти виконує функції:
- інформаційно-аналітичну;
- мотиваційно-цільову;
- планово-прогностичну;
- організаційно-виконавчу;
- регулятивно-коригувальну;
- конторольно-діагностичну.

Управління дошкільним закладом цілеспрямована активна взаємодія керівника і всіх учасників педагогічного процесу щодо його упорядкування та переходу у новий якісний стан. Саме такий підхід вимагає від керівника пошуку колегіальних, демократичних методів у роботі з педагогічними кадрами.

Основні умови демократизації управління:

- педагогічна співпраця;
- залучення вихователів до аналізу і самостійної педагогічної діяльності;
- самоконтроль і самокорекція діяльності вихователя, вихователя-методиста, робота в режимі довіри;
- розвиток творчості та ініціативи педагогічного колективу шляхом залучення кожного вихователя до дослідницької діяльності;
- відкритість конролю за навчальним процесом;
- надання дошкільному закладу права у виборі програми виховання і навчання в ДНЗ та режиму роботи дошкільного закладу.

Управлінська діяльність завідувача дошкільного навчального закладу вимагає оперативного розв'язання різноманітних питань. стислого і точного викладання думки, глибокого і творчого підходу дереалізації численних завдань, що стоять перед дошкільним закладом. Ці фактори вимагають постійного вдосконалення і підвищення ефективності, що залежить від взаємодії різних чинників.

Колектив закладу - це складний механізм, який повинен злагоджено працювати для досягнення загальної мети та розв'язання завдань розвитку закладу.

Керуючись Законом «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад колектив ДНЗ спрямував навчально-виховну роботу на подальшу гуманізацію, індивідуалізацію педагогічного процесу, що полягає в орієнтації педагогів на особистість дитини, її вікові та індивідуальні особливості.

Діяльність закладу дошкільної освіти регламентована:

- Статутом дошкільного закладу;
- Планом роботи на навчальний рік;
- Планом роботи на оздоровчий період.

Педагогічний колектив ДНЗ спрямовує свої зусилля на:

- забезпечення систематизації змісту і засобів навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної ос­віти та програм розвитку дитини;

- забезпечення інтегрованого підходу до реалізації освітніх, розвивальних, корекційних завдань в роботі груп компенсуючого типу;

- виховання у дітей любові до рідного краю, культурного спадку свого народу, поваги до національних звичаїв і традицій;

- формування у дошкільників емоційної готовності до праці, елементарних умінь і навичок в різних видах трудової діяльності;

- продовжує працювати над впровадженням нових підходів до організації та створення розвивального середовища для дітей раннього та дошкільного віку.

Кiлькiсть переглядiв: 642

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.