Підписатися на RSS

Людина починається з добра


Гацанюк Алла Петрівна
Як малят добра навчати,бути справжнім, щирим, вірним,
до людей завжди привітним.
Поважати батька й неньку і
бабусеньку стареньку, співчувати хворим, кволим,
не робити зла ніколи, серце щире завжди мати,
в біді людям помагати, так навчаю я своїх вихованців дорогих.

Шановні батьки, шановна родина!

Я, Гацанюк Алла Петрівна, вихователь ДНЗ «Горобинонька» хочу запропонувати Вам відкрити в своїх дітей Зірку доброти, злагоди, милосердя та інших християнських моральних чеснот. Мені здається, що чим більше ми з Вами запалимо на небосхилі тих зірочок, тим добрішим і милосерднішим буде цей світ. Формування у дітей моралі – це складний і довготривалий процес, який має бути насичений наполегливою працею над виробленням у дитини моральних підвалин.
Але найголовніша умова успіху: доброта виховується добром, чесність – чесністю, милосердя – милосердям. Ми, дорослі, повинні кожної миті відчувати на собі погляд дитини, а значить – бути гідними наслідування. З цієї позиції дорослому необхідно розвивати вміння оцінювати власну поведінку, бачити свої рухи, жести, вчинки, слова, не вносити в життя фальш, образу, зло, творити добро по совісті, від серця. Ми, дорослі, повинні підготувати душу дитини до виховання ласкою, добротою, сердечністю.

В своїй роботі я часто використовую вислови відомих людей про доброчинство. Ці високі слова діти несуть з собою у доросле життя, а потім вони світять маленькими вогниками, що зігрівають дитячі душі, дитячі серця. Не втомлюйтесь промовляти і повторювати ці слова, нехай вони, як квіти серед зими, будуть проростати в їх думках, душах.
« Людина створена Богом на добрі діла » (П. Загребельний)
« Раз добром нагріте серце вік не охолоне » (Т. Шевченко)
« Світ, немов море. Хочеш плисти, збудуй човна із добрих справ » (Іон Сіна)

Шановні батьки!
Пам’ятайте, що чинити добро – це:
- нести світло, де панує темрява;
- нести радість, де панує смуток;
- нести потіху, де панує розбрат;
- нести любов, де панує страх;
- нести віру, де панує безвір’я;
- нести надію, де панує безнадія.

Сподіваюсь, що Вам в нагоді стануть мої поради.

Зробіть з дитиною «деревце добра». Для цього може слугувати гарна декоративна гілочка. Виріжте разом з дитиною листочки зеленого, жовтого, коричневого кольорів. За кожну добру справу на «дерево» вивішуйте зелені листочки. Якщо дії дитини посередині, в моральному плані, - жовтий листочок, а якщо поведінка викликає незадоволення – коричневі листочки. Вивішуйте листочки в кінці дня, як підсумок поведінки. Доцільно спонукати дитину критично оцінювати свою поведінку, вчинки і самостійно, на засадах чеснот і справедливості, вивішувати на дерево листя відповідного кольору. Наступний тиждень розпочинайте заново з деревця без листочків. Бо не варто нагадувати дитині про минулі недоліки. Хай кожний наступний тиждень буде прагненням дитини до самовдосконалення.

Шановна родина!
Будьте для своїх дітей зразком для наслідування, привчайте дитину дотримуватися моральних чеснот, читайте дітям християнську літературу, твори провідних українських педагогів та класиків: В. Сухомлинського, Івана Франка, Лесі Українки, Н. Забіли, О. Олеся, Ліни Костенко.

Привчаймо дитину дотримуватися настанов:
- нехай доброта пробивається з твого обличчя, твоїх очей, твого усміху, з твого вітання;
- обдаровуй людей радісною посмішкою;
- будь уособленням доброти Бога;
- огортай людей своєю турботою, посвячуй їм своє серце.

Людина починається з добра, - сказав мудрець:
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!

Шановні батьки, однодумці, сіячі доброго і вічного!
Тільки разом з Вами ми зможемо певною мірою плекати в душах дітей народні заповіді, моральний кодекс, а це – любити ближнього свого, як самого себе, шанувати батька й матір, бути справедливим, добрим, чесним, не залишати людину в біді: голодного нагодувати, дати притулок подорожньому, допомогти скривдженому.
Саме ці християнські та загальнолюдські чесноти є основою виховання моїх дошкільнят, хлопчиків та дівчат.

Кiлькiсть переглядiв: 948

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.